Żywność - słówka cz. 4

Szacowany czas trwania5 min
Liczba pytań15
Chcesz odświeżyć teorię?
Czwarta część naszego wielkiego testu o jedzeniu! To zadanie pozwoli Ci sprawdzić i poszerzyć swoje kulinarne słownictwo. Przetłumacz kolejne słówka i zostań mistrzem kuchni... i angielskiego!
1. tłuszcz
2. białka
3. węglowodany
4. witaminy
5. wapń
6. garnek
7. deska do krojenia
8. wafelek
9. szarlotka
10. indyk
11. naleśniki
12. czekolada
13. jogurt
14. niedogotowany
15. rozgotowany

Chcesz zobaczyć więcej zadań?

Załóż darmowe konto w 30 sekund i odblokuj pełny dostęp do ćwiczeń.

Odblokuj WSZYSTKIE darmowe ćwiczenia i testy.
Pobieraj materiały PDF i ucz się offline.
Zapisuj wyniki i śledź swoje postępy na wykresach.
Zdobywaj odznaki i wspinaj się w rankingach.
Ucz się w skupieniu - zero reklam i rozpraszaczy.

Najczęściej zadawane pytania

Warto znać czasowniki opisujące obróbkę termiczną potraw. Słowo "boil" oznacza gotować, a "fry" smażyć. Przykład: I often boil eggs for breakfast. (Często gotuję jajka na śniadanie).

Do opisywania smaków używamy przymiotników takich jak "sweet" (słodki), "sour" (kwaśny) czy "salty" (słony). Przydadzą się do opisu obrazka w restauracji. Przykład: This soup is too salty. (Ta zupa jest zbyt słona).

Uczniowie często mylą rzeczowniki policzalne i niepoliczalne. Słowo "bread" (chleb) w języku angielskim jest niepoliczalne, więc nie dodajemy końcówki "-s". Przykład: I bought some bread at the bakery. (Kupiłem trochę chleba w piekarni).